preload
Część 1


Niemiecki na Szóstkę
Część 1Dla początkujących

Autor: Katarzyna Furmaniak
Liczba lekcji: 15 (w tym 3 lekcje próbne)


Bezterminowy dostęp:
69 zł
Stunde 1: Wer bist du?
Na pierwszej lekcji dowiesz się, jak się przedstawić po niemiecku oraz jak powiedzieć gdzie mieszkasz i skąd pochodzisz. Poznasz podstawową zasadę budowania pytań w języku niemieckim. Nauczysz się zadawać pytania rozmówcy - jak się nazywa, gdzie mieszka, skąd pochodzi.


Stunde 2: Wie geht es dir?
Poznasz najczęściej stosowane przywitania i pożegnania w Niemczech i w Austrii. Dowiesz się też jak zapytać kogoś o samopoczucie i jak odpowiedzieć na to pytanie zależnie od swojego nastroju.


Stunde 3: Ich spiele gern Ball.
Odrobina gramatyki - poznasz zaimki osobowe, dowiesz jak odmieniać poznane czasowniki. Nauczysz się budować proste zdania o tym, co lubisz robić.


4
Lekcja 4: Ile masz lat?
Stunde 4: Wie alt bist du?
Tutaj zaczniesz poznawać liczebniki - na początek liczby od 1 do 19 i pełne dziesiątki. Dowiesz się też, jak zapytać kogoś ile ma lat i jak na takie pytanie odpowiedzieć.
Niedostępna


5
Lekcja 5: Która jest godzina?
Stunde 5: Wie spät ist es?
Dalszy ciąg liczebników, czyli liczby złożone - w ten sposób poznasz wszystkie liczby od 1 do 100. Nauczysz się zadawać pytanie o godzinę i odpowiadać na to pytanie na różne sposoby.
Niedostępna


6
Lekcja 6: Moja rodzina.
Stunde 6: Meine Familie.
Wprowadzenie rodzajników określonych - der, die, das. Ich użycie poznasz na przykładzie opisywania rodziny. Będziesz mógł przedstawić każdego członka swojej rodziny, powiedzieć jak się nazywa, ile ma lat oraz określić go wybranym przymiotnikiem.
Niedostępna


7
Lekcja 7: Mój ulubiony zespół.
Stunde 7: Meine Lieblingsgruppe.
Na tej lekcji nauczysz się opisywać swoich ulubieńców - zespoły muzyczne, aktorów, sportowców, piosenkarzy... Będziesz w stanie ich wymienić i powiedzieć, co o nich sądzisz, a także zadawać pytania na ich temat.
Niedostępna


8
Lekcja 8: Moje zainteresowania.
Stunde 8: Mein Hobby.
Tematem tej lekcji są zainteresowania i hobby. Poznasz nazwy różnych zainteresowań, nauczysz się wymieniać je pełnymi zdaniami i zadawać pytania o zainteresowania Twojego rozmówcy.
Niedostępna


9
Lekcja 9: Mój dom, mój pokój.
Stunde 9: Mein Haus, mein Zimmer.
Nauczysz się opisywać swoje mieszkanie/dom używając słownictwa związanego z meblami i wystrojem wnętrz. Poznasz określenia kierunku i miejsca. Lekcja zawiera też część gramatyczną - rodzajniki nieokreślone ein, eine, ein.
Niedostępna


10
Lekcja 10: Moje ulubione zwierzęta.
Stunde 10: Meine Lieblingstiere.
Na tej lekcji poznasz nazwy najpopularniejszych zwierząt domowych i nauczysz się opisywać swoje ulubione zwierzątka. W części gramatycznej dowiesz się więcej o zaimkach osobowych er, sie, es i liczbie mnogiej czasowników.
Niedostępna


11
Lekcja 11: Owoce i warzywa.
Stunde 11: Obst und Gemüse.
Ta lekcja dotyczy owoców i warzyw - poznasz nazwy wielu z nich, nauczysz się mówić co lubisz jeść i pić, dowiesz się jak tworzyć nazwy różnych soków owocowych. Lekcja utrwala także odmianę czasownika przez osoby.
Niedostępna


12
Lekcja 12: Robię zakupy.
Stunde 12: Ich kaufe ein.
Poznasz słownictwo niezbędne do robienia zakupów w sklepach ze sprzedawcą - wyrażenia grzecznościowe, wyrażenie "Ja chciałbym...", określenia wagi, pytania o cenę, podawanie ceny itp.
Niedostępna


13
Lekcja 13: Pakuję moją walizkę.
Stunde 13: Ich packe meinen Koffer.
Tutaj poznasz słownictwo związane z ubiorem i ubieraniem się oraz pakowaniem plecaka/walizki. Zobaczysz odmianę rzeczowników przez przypadki - Nominativ, Genitiv, Dativ, Akkusativ.
Niedostępna


14
Lekcja 14: Moje plany na wakacje.
Stunde 14: Meine Ferienpläne.
Czasownik modalny möchten (chcieć) - odmiana przez osoby, użycie w zdaniach związanych z planami wakacyjnymi ("Ja chciałbym..."). Oprócz tego poznasz określenia miejsca i zastosowanie przyimków.
Niedostępna


15
Lekcja 15: Moje wakacje.
Stunde 15: Meine Sommerferien.
Ta lekcja zawiera słownictwo związane z pogodą. Nauczysz się opisywać pogodę zarówno letnią, jak i zimową. W części gramatycznej jest przedstawiona odmiana nieregularnego czasownika sein (być).
Niedostępna


TEST
Test końcowy
Der Test zum Schluss
Test końcowy sprawdzający i oceniający Twoją wiedzę po przerobieniu kursu.