preload
Strona głównaKursyNiemiecki na Szóstkę › Lekcje tematyczne

Niemiecki - Lekcja bonusowa 1
Poziom: Dla początkujących
Autor: Katarzyna Chmielewska

Halloween & Co. – Jesienne zwyczaje i święta
W tej lekcji chcę Ci przybliżyć święta obchodzone w okresie jesiennym w Niemczech. Oprócz Halloween, poznasz tradycje związane z obchodami Dnia Reformacji, Wszystkich Świętych i Dnia św. Marcina. Poznasz wiele nowego słownictwa związanego z tymi świętami. Posłuchamy też kilku mrocznych, nastrojowych piosenek.

WięcejNiemiecki - Lekcja bonusowa 2
Poziom: Dla początkujących
Autor: Katarzyna Chmielewska

Weihnachten in Deutschland - Święta Bożego Narodzenia w Niemczech
W tej lekcji przedstawię Ci, jak wyglądają przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia u naszych zachodnich sąsiadów oraz w jaki sposób przebiegają. Jakie są różnice między naszymi krajami, a jakie podobieństwa? Wszystkiego dowiesz się z lekcji, wraz z odpowiednim słownictwem, które wzbogaci Twoją znajomość języka niemieckiego. A przy okazji, jeśli te lub kolejne święta przyjdzie Ci spędzić w Niemczech, lekcja ta niezmiernie przyda Ci się w praktyce. Zapraszam!

WięcejNiemiecki - Lekcja bonusowa 3
Poziom: Dla średnio zaawansowanych - poziom wyższy
Autor: Katarzyna Chmielewska

Czy "mögen" zawsze znaczy "lubić"?
Poza podstawowym znaczeniem czasowników modalnych istnieje jeszcze coś takiego jak subiektywna wymowa czasowników modalnych. Czasowniki modalne wyrażają wtedy coś innego niż sugerowałoby to ich podstawowe znaczenie. Pojawia się tu wtedy cała gama różnych znaczeń, dzięki którym możemy krótko i zwięźle wyrazić swoje odczucia lub przekonania, ale jedynie je sugerując, bez wyrażania ich wprost. Zagadnienie to nie należy do najłatwiejszych, ale jego opanowanie otworzy Ci oczy na mnóstwo subtelności w języku niemieckim, o których dotąd mogłeś nie wiedzieć. Zapraszam więc na lekcję!

WięcejNiemiecki - Lekcja bonusowa 4
Poziom: Dla początkujących
Autor: Katarzyna Chmielewska

Schnee, Ski und Spaß – Urlop zimowy w Austrii
W dzisiejszej lekcji zabiorę Cię na narty lub snowboard do Austrii, do kraju będącego jednym z największych regionów narciarskich na świecie. Sporty zimowe są tutaj ważną częścią kultury. Poznasz całą masę słówek związanych z białym szaleństwem i nawet jeśli jeszcze nie jeździsz na jednej lub dwóch deskach, po tej lekcji być może nabierzesz na to ochoty!

WięcejNiemiecki - Lekcja bonusowa 5
Poziom: Dla początkujących
Autor: Katarzyna Chmielewska

Ich liebe Dich – Niemiecki to też język miłości
Święto zakochanych już tuż tuż! W Niemczech to dzień niby podobny do naszych, polskich Walentynek, a jednak istnieją zwyczaje i tradycje, które w minimalny sposób wyróżniają naszych sąsiadów w obchodzeniu tego święta. W lekcji poznasz wiele "miłosnych" słówek i zwrotów, a także posłuchasz najpiękniejszych piosenek miłosnych w języku niemieckim. Nie zabraknie też miłosnych wierszyków do podesłania ukochanej osobie...

WięcejNiemiecki - Lekcja bonusowa 6
Poziom: Dla początkujących
Autor: Katarzyna Chmielewska

Hallo! Wie heißt du? - czyli ABC nawiązywania znajomości po niemiecku
Jak witają i żegnają się Niemcy? Jak się przedstawić i umówić na spotkanie? Wszystkiego dowiesz się z lekcji, wraz z odpowiednim słownictwem, które wzbogaci Twoją znajomość języka niemieckiego. A przy okazji, jeśli te lub kolejne wakacje przyjdzie Ci spędzić w Niemczech, lekcja ta niezmiernie przyda Ci się w praktyce. Zapraszam serdecznie!

WięcejNiemiecki - Lekcja bonusowa 7
Poziom: Dla początkujących
Autor: Katarzyna Chmielewska

Schatz, du bist super lieb! - Komplementy po niemiecku
Wyrażanie uczuć nie wszystkim przychodzi łatwo, nawet w ojczystym języku, a co dopiero w języku obcym. Na dzisiejszej lekcji poznasz zdrobnienia i nauczysz się prawić komplementy po niemiecku. Zaciekawiony? Zapraszam na lekcję!

WięcejInformacja o lekcjach bonusowych
Lekcje bonusowe są rozszerzeniem naszych standardowych kursów i są przeznaczone głównie dla osób, które już z tych kursów korzystają bądź zamierzają z nich skorzystać. Lekcje te dotyczą konkretnego słownictwa tematycznego (związanego np. z kulturą, obyczajami, geografią itp.) bądź określonego zagadnienia gramatycznego, nie ujętego szczegółowo w kursach standardowych.

Aktualnie lekcje bonusowe są całkowicie bezpłatne i pełnią funkcję promocyjną, zachęcając do korzystania z naszych standardowych kursów językowych z serii "Na Szóstkę".